امیرحسین ثابتی در وبلاگ خود نوشت: 

بعد از بیانیه دیشب  دكتر لنكرانی كه بعد از دیدار با  دكتر جلیلی منتشر شد و انصراف خود را به نفع وی اعلام كرد، بسیاری از دوستان با استقبال از این موضوع به تقدیر از لنكرانی پرداخته و موج بسیار مثبتی در هم افزایی گفتمان انقلاب اسلامی در مقابله با گفتمان های رقیب در انتخابات پیش رو ایجاد شده است.

اما در این بین عده ای معلوم الحال؛ با مطرح كردن این مساله كه رد صلاحیت لنكرانی قطعی شده بود و او چاره ای جز انصراف به نفع جلیلی نداشته است، تلاش كردند این انصراف را ناشی از رد صلاحیت دكتر لنكرانی عنوان كرده و همچنان سعی بر ایجاد اختلاف و تكدر میان هواداران این دو نفر دارند تا در حد توان، اثر مثبت این رفتار هوشمندانه لنكرانی را به حداقل برسانند.
 
 
شاید در بیان نقض این ادعا لازم باشد به ناچار خاطره ای از دكتر لنكرانی را بازگو كنم:
دقیقا یك روز بعد از ثبت نام دكتر جلیلی در انتخابات؛ برنامه دولت دكتر لنكرانی رونمایی شد. آن روز هر طور شده بود خودم را به محل ستاد رساندم تا پیرامون وقایع روز گذشته (ثبت نام جلیلی و هاشمی) نظر لنكرانی را جویا شوم. بعد از جلسه فرصت كافی دست نداد چون دكتر به دانشجویان علم و صنعت قول سخنرانی داده بود و بلافاصله ستاد را ترك كرد لذا  مسیر ستاد تا دانشگاه را نیم ساعتی با دكتر لنكرانی در ماشین طی كردیم و بحث را شروع كردم: دكتر!  بالاخره باید چه كار كرد؟
 
در پاسخ گفت: خیلی ها شاید الان فكر كنند من حب قدرت یا چسبندگی به قدرت دارم یا علاقه مندم در این عرصه بمانم اما نمی دانند به ناچار برای ثبت نام اقدام كردم. در صحبتی هم كه در جلسه با دكتر جلیلی داشتم به دلایل مختلف گفتم شما بیا، ایشان قبول نكرد و گفت با این دلایل بار مسئولیت را از خودت باز نكن و تو بیا.

از دیروز كه آقای جلیلی ثبت نام كرده است هنوز با ایشان صحبتی نداشته ام. به هیچ وجه ما با هم رقابت نمی كنیم چون رقیب همین را می خواهد و این یعنی شكست گفتمان ما. حتی اگر بدانم كه با هم رقابت هم كنیم و من رای بیشتری هم بیاورم این كار را نمی كنم چون رقابت درون گفتمانی را به صلاح نمی دانم ...
موضوع :
انتخابات ,  سیاسی ,