بسیاری از دوستان و همكاران من نمی دانستند كه من دختر عماد مغنیه هستم و پس از شهادت پدر، توانستم این مساله را آشكار كنم. آنها مرا مورد عتاب قرار می دادند كه چرا به ایشان نگفته ام. در واقع ما تا پیش از شهادت پدرم یك زندگی تقریبا مخفیانه داشتیم. پدرم یك مجاهد بزرگ بود كه بیش از 25 سال، تمام تلاش های نیروهای اطلاعاتی و امنیتی را به باد داد و شبكه های اطلاعاتی آنان را تخریب كرد و هیبت بزرگ ترین ارتش های دنیا یعنی ارتش آمریكا و ارتش اسرائیل را نابود كرد.

¤
امروز من و صدها تن از فرزندان عماد مغنیه -جوانان انقلابی كه افتخار دیدار با آنها را داشتم- در حالی كه طاغوت ها یكی پس از دیگری ساقط می شوند و آفتاب اسلام از نو طلوع می كند، به ایران آمده ایم تا از نور انقلاب اسلامی و از رهبر حكیم و عظیم خود الهام بگیریم كه چگونه راه شهیدانمان را ادامه دهیم و خون پاكشان را مصون بداریم و چگونه با توطئه ها و مكر دشمنان اسلام مقابله كنیم. دشمنانی كه مرحله آخر شكست نهایی شان را تجربه می كنند. این بار اول نبود كه به ایران آمدم؛ من و هر لبنانی دیگری علاقه خاصی به ایران داریم؛ كشوری كه از عطر روح انقلاب آن، مقاومت تأسیس شد؛ جمهوری اسلامی ایران خانه ماست و ما همگی فدایی رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای هستیم. آمدیم تا عهد ببندیم كه ما جوانان مسلمان از اسلام دفاع خواهیم كرد و مقاومت را ادامه خواهیم داد و كشورهای اسلامی مان را از پلیدی مستكبران پاك می كنیم.
¤
علت بیداری اسلامی، علت امید و علت كار كردن یكی است؛ مردی از قم كه از رود نبوت وضو گرفت و از شریف ترین رسالت ها یاد گرفت، در روزی كه همه خواب بودند به پا خاست تا از اعماق تاریخ صلا دهد: «مرگ بدون ذلت، زندگی است» و با همه وجود خود فریاد زد: «مساجد سنگرهای شماست، سنگرهایتان را خالی نكنید» تا امت اسلامی پیروز و بیدار شود و افتخار بورزد و عرش روی دست های جوانانش و در عقول و قلوبشان حمل شود، تا پرچم خدا با دست های مردان خدا و با رهبری بقیه الله (عج الله تعالی فی فرجه الشریف) بلند باشد.
¤
رابطه من با پدرم یك رابطه بیشتر دوستانه بود تا پدر و فرزندی، حتی در خیلی از مسایل جزئی نیز از او مشورت می گرفتم. حاج عماد پدری مهربان و مسئولیت پذیر، در خانه، دوستی واقعی و خیرخواه برای من و استادی دلسوز برای فرزندانش بود. قبل از شهادتش من درگیر امتحانات علوم سیاسی بودم. پدرم یك بار یكی از كتاب های درسی ام را خلاصه كرد و بعضی موارد را برایم تشریح و تفسیر كرد. وقتی از او درباره یك موضوع سؤال می كردم بسیار با حوصله برایم توضیح می داد و چون یك استاد كامل برایم وقت می گذاشت.
¤
یكی از ویژگی های بارزی كه در زندگی خانوادگی پدرم، حاج عماد مغنیه به چشم می خورد، تواضع ایشان بود. ایشان با اعضای خانواده بسیار مهربان بودند و هر وقتی كه در خانه بودند، ما احساس امنیت می كردیم. البته این برخورد تنها منحصر به افراد خانواده نمی شد، بلكه حتی كسانی كه ایشان را نمی شناختند و از بیرون به خانه ما می آمدند و با ایشان همنشین می شدند، در برخورد با پدرم احساس غریبی نمی كردند چون محبت زیادی به آنها می كرد.
¤
به نظرم شهادت حاج عماد مغنیه تأثیر زیادی بر جوانان مسلمان در جهان اسلام داشته است. خون ایشان جریان بیداری اسلامی را به اینجا رسانده است. قطعاً مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین نقش بزرگی در بیداری اسلامی داشته است. شهادت پدرم، سبب آشنایی بیشتر جوانان مسلمان با مظلومیت خود و تشویق آنان به مبارزه با استبداد و دیكتاتوری در كشورهای اسلامی گردید و امروز ثمرات این خون های مقاومت در لبنان و فلسطین را در سرتاسر جهان اسلام مشاهده می كنیم.
¤
بعد از شهادت پدر و در شرایطی كه پدر در میان ما نیست، ما دلتنگ ایشان می شویم زیرا بودنشان برای ما احساس امنیت به همراه داشت اما بعد از شهادتش نیز ما احساس می كنیم كه خون ایشان به ما امنیت می دهد. ما معتقدیم كه پدرمان، حاج عماد مغنیه، برای دفاع از وطن و اسلام در مقابل رژیم صهیونیستی مبارزه كرده است و در راه مقاومت به شهادت رسیده است و به اینكه فرزندان این چنین پدری هستیم، افتخار می كنیم.
فاطمه مغنیه/ دختر شهید عماد مغنیه
موضوع :
سیاسی ,  شهید وشهادت ,  مختلف و خواندنی ,